Niedzielne ogłoszenia parafialne. 26.03.2023

 1. Pasyjne czuwanie w kościele. Piąte pasyjne czuwanie odbędzie się we wtorek o godz. 18. Wypełni je Słowo Boże, jego rozważanie i muzyka.  Na organach grać będzie Agnieszka Roguska. W programie usłyszymy:
  • Johann Pachelbel Aria Quarta z cyklu Hexachordum Apollinis
  • Joseph Rheinberger – Trio nr I i IV z op. 49
  • Gustaw Flügel opracowanie chorałów: “Ach, was sol lich Sündler machen?”
  • “Alle Menschen müssen sterben” ze wstępem G. Flügla
  • Dietrich Buxtehude Passacaglia BuxWV 161
 2. Spotkanie dla zainteresowanych luteranizmem: wtorek, godz. 19:00, dom parafialny. Zapraszamy!
 3. Skarbonka diakonijna. Przypominamy o pasyjnej akcji Diakonii „Skarbonka diakonijna”. Skarbonki są do pobrania w kancelarii parafialnej.

Niedzielne ogłoszenia parafialne. 05.03.2023

 1. Zaproszenie na spotkanie. Po dzisiejszym nabożeństwie zapraszamy na kawę i herbatę do sali parafialnej.
 2. Nabożeństwo w Kłodzinie. Ks. proboszcz jest w dzisiaj w Wałbrzychu; bierze tam udział w rekolekcjach dla mężczyzn. Dzisiejsze nabożeństwo o godz. 13:00 w naszym filiale w Kłodzinie poprowadzi ks. Izabela Sikora.
 3. Pasyjne czuwanie w kościele. Drugie pasyjne czuwanie odbędzie się we wtorek o godz. 18. Wypełni je Słowo Boże, jego rozważanie i muzyka.  Na organach grać będzie Agnieszka Roguska. W programie usłyszymy:
  • S. Bach – Christ lag in Todesbanden BWV 718
  • Buxtehude – Ach Herr, mich armen Sünder;
  • Aria BuxWV 249
  • Gigout – Cent Pièces brèves nouvelles – 6 bis, 7, 8.
  • R. Rabey – Quatre Pièces pour orgue – Élévation, Cantique, Andante (Offertoire)
 4. Spotkanie dla zainteresowanych luteranizmem: wtorek, godz. 19:00, dom parafialny. Zapraszamy!
 5. Pasyjne rekolekcje dla kobiet. Rekolekcje pt.: „Zdrowy egoizm, czyli jak pokochać siebie” odbędą się w Karpaczu w dniach 17-19 marca. Wyjazd ze Szczecina planowany jest w piątek po południu, powrót – w niedzielę po nabożeństwie w Karpaczu. Rekolekcje poprowadzi w tym roku radca Lucyna Żak ze Świdnicy. Koszt noclegów i wyżywienia: 275 zł. Panie zapraszamy serdecznie, by się zgłaszały!
 6. Skarbonka diakonijna. Przypominamy o pasyjnej akcji Diakonii „Skarbonka diakonijna”. Skarbonki są do pobrania w kancelarii parafialnej.
 7. Rada Parafialna. Radnych oraz Zastępców zapraszamy na posiedzenie Rady Parafialnej w czwartek, 9 marca. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:15.
 8. Karta Żałobna. Z karty żałobnej podajemy, że 3 marca br. pożegnaliśmy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie śp. Helenę Kwiatkowską. Natomiast w najbliższy poniedziałek, 6 marca, pożegnamy śp. Bożenę Trzaskę. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 12.00 w naszym Kościele Świętej Trójcy, następnie udamy się na Cmentarz Centralny w Szczecinie.

Niedzielne ogłoszenia parafialne. 26.02.2023

 1. Podziękowanie za poprowadzenie nabożeństwa lektorskiego. Podziękowania dla p. Aleksandra Smoligi za poprowadzenie nabożeństwa lektorskiego w minioną niedzielę, a także dla pozostałych osób, które je współprowadziły. Pozdrowienia dla naszej Parafii od Parafii w Wiśle Czarne.
 2. Powrót do wtorkowych spotkań. Kończą się ferie zimowe. Zapraszamy na tygodniowe zajęcia: we wtorek o godz. 18.00 pasyjne czuwanie w kościele, o 19.00 spotkanie dla osób zainteresowanych luteranizmem.
 3. Pasyjne czuwanie w kościele. Pierwsze pasyjne czuwanie odbędzie się we wtorek o godz. 18. Wypełni je Słowo Boże, jego rozważanie i muzyka.  Na organach grać będzie Agnieszka Roguska. W programie usłyszymy:
  • Samuel Scheidt. Cantilena angelica fortunae
  • Eugène Gigout. Tonalité ecclésiastique 1er et 2e modes, 3e et 4e modes, 5e et 6e modes
  • Johann Pachelbel, Johann Sebastian Bach BWV 277, Gaël Liardon. Christ lag in Todesbanden
  • Johannes Brahms. O Welt, ich muβ dich lassen
  • Ottorino Respighi. Preludio per organo
  • Bach. BWV Anh. 82 Ciacona B- dur
 1. Światowy Dzień Modlitwy. W czwartek o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo z okazji Światowego Dnia Modlitwy, które poprowadzą kobiety z różnych kościołów. Odbędzie się ono w wirydarzu. Liczymy na udział w nabożeństwie także naszych uczniów ze wszystkich grup lekcji religii.
  Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę o godz. 17.00.
 2. Pasyjne rekolekcje dla mężczyzn. Zapraszamy na pasyjne rekolekcje dla mężczyzn, które odbędą się w sobotę, 4 marca w Wałbrzychu. Planowany wyjazd ze Szczecina – w piątek po południu; powrót w niedzielę wieczorem. Na liście jest pięć osób; pozostają trzy wolne miejsca. Dzisiaj wieczorem musimy  przesłać ostateczną listę.
 3. Spotkania dla kobiet „W poszukiwaniu dróg do domu – Ku sobie”. W sobotę 4 marca o godz. 17:00. zapraszamy na spotkanie dla kobiet w nowej formule. Temat „W poszukiwaniu dróg do domu – Ku sobie”, będzie również okazja, aby wspólnie opracować formułę dalszych takich spotkań.
  O godz. 8:15 odbędą się warsztaty z malowania akwarelami. Poprowadzi je p. Anna Kwiecień.
 4. Urodziny p. Jadwigi Majcherek. Po dzisiejszym nabożeństwie zapraszamy do sali parafialnej na kawę i herbatę. Obchodzić będziemy urodziny p. Jadwigi Majcherek:) Sto lat!
 5. Skarbonka diakonijna. Rozpoczyna się kolejna edycja ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna.