W ramach Szczecin Jazz 2021, w niedzielę 7 marca o godz. 15 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Świętej Trójcy na Łasztowni w Szczecinie odbędzie się koncert Anny Mari Mbayo.
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Anna Maria Mbayo – wokalistka, kompozytorka i pedagog, propagatorka muzyki gospel na Dolnym Śląsku. Od najmłodszych lat uczyła się gry na fortepianie, a później saksofonie. Jej największą pasją jest jednak śpiewanie. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Ukończyła także kierunek Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych w Studium Muzyki Kościelnej w Opolu.

Ma na swoim koncie występy u boku takich muzyków jak m.in.: Janusz Szrom, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Billy Hart czy Billy Harper. Obecnie obok prowadzenia chóru Gospel Life, z którym wydała autorską płytę EP.
Jest zapraszana jako solistka do współpracy z licznymi zespołami, oraz jako instruktorka i dyrygentka do prowadzenia warsztatów muzycznych.

Źródło: Jazz Forum. The European Jazz Magazine. Szczecin Jazz 2021 >>>

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal oraz całoroczny projekt muzyczny promujący muzykę jazzową. Powstał w 2016 roku z inicjatywy Sylwestra Ostrowskiego – saksofonisty jazzowego i dyrektora artystycznego festiwalu, oraz Szczecińskiej Agencji Artystycznej – producenta wydarzenia. Ponadto, Szczecin Jazz jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się inicjatyw jazzowych w Polsce. Swą renomę utrwala również na płaszczyźnie międzynarodowej, będąc partnerem projektu Jazz Sister Cities, zainicjowanego przez kolebkę światowego jazzu – miasto Kansas City.

Źródło:  JazzSoul.pl Alexander Beets Quintet, EABS & Paulina Przybysz, Krystyna Stańko, Logan Richardson… – Szczecin Jazz 2021 ogłasza artystów! Program Szczecin Jazz 2021 >>>

Zobacz więcej o Szczecin Jazz 2021