Frankfurt nad Odrą i Słubice: 7-9.06. Nasza parafia planuje udział 8.06, w sobotę.
 
 
Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej (SCh24) odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca 2024 r. we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach pod hasłem „Nic nas nie rozdzieli”. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Brandenburgii Dietmar Woidke.


Wyjazd naszej parafii

Nasza parafia planuje jednodniowy udział w Spotkaniu.
Wyjeżdżamy w sobotę, 8 czerwca i tego samego dnia, późnym wieczorem, wracamy.
Udział jednej osoby kosztuje 19 euro, bilet rodziny – 29 euro.
Koszt przejazdu zostanie dopiero ustalony – zależeć będzie od liczby uczestników i środka transportu. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

Program soboty, 8 czerwca 2024

Program całego spotkania znajduje się poniżej oraz na stronie internetowej – także po polsku.

Regularne spotkanie Kościołów Ewangelickich Europy Środkowej i Wschodniej,
Spotkania odbywają się co kilka lat. Pierwsze miało miejsce w 1991 r. w Görlitz, następne – w Pradze (2005), Bratysławie (2008), Dreźnie (2011), Wrocławiu (2014) oraz w Budapeszcie (2016). Spotkanie zaplanowane w Graz na 2020 rok nie odbyło się ze względu na pandemię.
 
SCh jest wydarzeniem publicznym, na które zaproszeni są zainteresowani ludzie wszystkich wyznań i światopoglądów. Program obejmuje tematykę dla rodzin, młodzieży. Nie zabraknie tematów duchowych i społeczno –politycznych. Odbędą się wspólne modlitwy, nabożeństwa i koncerty.

Ze względu na lokalizację spotkania i organizatorów, którymi są zarówno Kościół Berlina Brandenburgii Śląskich Górnych Łużyc, jak i Kościół Ewangelicko-Augsburski, niektóre z punktów programu dotyczyć będą tematyki relacji polsko-niemieckich i współpracy pomiędzy naszymi krajami. Wiele punktów programu będzie tłumaczone również na język polski, lub prowadzone będzie w wielu językach np. również po słowacku, czesku, niemiecku i węgiersku.

Przedstawiciele naszego Kościoła będą obecni w wielu punktach programu. Szczególnie Diecezja Wrocławska, na której terenie odbędzie się tegoroczne Spotkanie Chrześcijan jest mocno zaangażowana w jego organizację, dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia w nim udziału.

Rejestracja na wydarzenie i rezerwacja noclegów  – do 31 marca 2024

Zgłoszenia są możliwe poprzez stronę internetową: https://christlichebegegnungstage.de/pl/
Moduł rejestracyjny, jak i strona internetowa są również dostępne w języku polskim.
Różnica w cenie biletu związana jest z rodzajem zarezerwowanego zakwaterowania. Noclegi są dostępne w hotelach, w pokojach prywatnych (np. w domach u rodzin) lub współdzielonych (np. w akademikach).
Koszt pobytu dla jednej osoby z Polski to 90 EUR, w przypadku noclegu w hotelu i 30 Euro w przypadku noclegu w kwaterach prywatnych lub w akademikach.

Wśród kategorii biletów są bilety indywidualne, rodzinne i grupowe. Cena biletu zawiera nocleg, wyżywienie oraz wstęp na wszystkie wydarzenia. Dzieci w wieku do 14 lat włącznie są zwolnione z opłat, jeśli towarzyszy im osoba dorosła. Młodzież w wieku od 15 lat i starsza podlega rejestracji na podstawie biletu indywidualnego. Osoby poniżej 18. roku życia mogą dokonać rejestracji wyłącznie pod warunkiem, że towarzyszą im rodzice lub opiekun grupy. W każdym wypadku konieczna jest rejestracja, aby organizatorzy mogli zaplanować wyżywienie.

W razie pytań można kontaktować się z biurem Spotkania Chrześcijan. Marta Nitschka, która pracuje w biurze, mówi również po polsku i chętnie pomoże w procesie rejestracji: nitschkam@gmail.com, tel. +48 501 009 461.
Do zobaczenia w czerwcu we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach.