„Bracia” – to tytuł drugiej już powieści autorstwa ks. Sławomira Janusza Sikory, proboszcza naszej parafii. Książka ukazała się w kwietniu 2024 roku w księgarni, która od 40 lat upowszechnia literaturę chrześcijańską, a w  2021 roku wydała pierwszą książkę ks. Sikory pt. „Ławka”. W Księgarni Warto w Cieszynie, bo o niej mowa, odbyło się też, w dniach 17 i 18 kwietnia br., pierwsze spotkanie z czytelnikami „Braci”.
Spotkanie autorskie ma dla pisarza szczególne znaczenie. Pastor dzielił się z czytelnikami przemyśleniami o procesie powstawania książki, doświadczeniami i wrażeniami, które temu towarzyszą, wyjaśniał motywacją do napisania „Braci”.  Uczestnicy spotkania mogli też usłyszeć brzmienie handpana – instrumentu, który, jak pastor Sikora sam zaznacza, stał się światem jego dźwięków i emocji. Ksiądz odpowiadał też na pytania czytelników. Na zakończenie spotkania podpisał pierwsze egzemplarze swojej nowej książki.

Drugie spotkanie autorskie odbyło się 29 kwietnia w naszym Kościele Świętej Trójcy na Łasztowni. Rozmowę z autorem prowadził dr Andrzej Wątorski – polonista, ukrainista i filozof, autor prac z zakresu językoznawstwa i  nauki o literaturze.
Ksiądz Sławek zaprosił też na spotkanie osoby, z którymi konsultował niektóre tematy w trakcie pisania książki. Ewa Peno podzieliła się swoim doświadczeniem w rozmowach z dziećmi o traumach, a Robert Grabowski opowiedział o swoim spojrzeniu na bezdomnych.
W czasie spotkania zaśpiewał chór parafialny. Syn księdza Sikory, Mateusz, wykonał swój autorski utwór, a ks. Sławek zagrał na handpanie.
Na koniec otrzymał gratulacje i kwiaty od przedstawicieli Rady Parafialnej. Spotkanie było kontynuowane w ogrodzie parafialnym przy domowych ciastach, rozmowach i pięknej wiosennej pogodzie.

O nowej książce księdza Sławomira J. Sikory poinformowało 27 kwietnia 2024 roku Radio Szczecin: Szczeciński duchowny wydał drugą powieść.
Natomiast 29 kwietnia ks. Sikora był w Radiu Szczecin gościem magazynu Trochę Kultury: „Bracia” Sławomira Sikory. Z pastorem Sławomirem Sikorą o książce, ale nie tylko, rozmawia Agata Rokicka.

Książki wydane przez proboszcza szczecińskiej parafii ewangelickiej są do nabycia w kancelarii parafialnej lub w Księgarni Warto w Cieszynie.