Zamiast tradycyjnej formy rozważania – przedstawienie teatralne „Mały Książę” – o poszukiwaniu przyjaźni i miłości.

7 lipca niedzielne nabożeństwo miało niezwykły przebieg. Było zwieńczeniem Tygodnia Dobrej Nowiny – półkolonii, w których uczestniczyło ponad dwadzieścioro dzieci. Dziś otrzymały one szczególny przywilej – współprowadzenia, razem z ks. Sławkiem, nabożeństwa. A inscenizacja „Małego Księcia” – poświęconego poszukiwaniu przyjaźni i miłości, zastąpiła tradycyjną formę rozważania..

Organizatorzy Tygodnia Dobrej Nowiny, którzy przez 6 dni prowadzili także zajęcia, przygotowali dla dzieci wspaniały, wypełniony atrakcjami czas.
Do południa realizowany był program „Igrzyska olimpijskie” – wypełniony  zawodami sportowymi na świeżym powietrzu, konkursami, twórczymi zajęciami i wspólnym śpiewaniem.

Popołudnia pełne były niezwykłych, radosnych przeżyć. Pierwszego dnia koloniści uczestniczyli w warsztatach z żywej lekcji biologii, w trakcie których mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z egzotycznymi zwierzętami. We wtorek odbyli wycieczkę pociągiem do parku wodnego Laguna w Gryfinie. Kolejnego dnia pojechali na plantację trzciny do Rozwarowa niedaleko Kamienia Pomorskiego. W czwartek Wybrali się do Morskiego Centrum Nauki. Piątek był pełen wrażeń z pobytu w centrum narciarsko-wspinaczkowym . W sobotę odbyły się warsztaty teatralne, podczas których aktorka i pedagożka Anna Gielarowska przygotowywała dzieci do wystawienia „Małego Księcia” według Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

To był piękny czas Dobrej Nowiny. Wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przedsięwzięcia – z całego serca DZIĘKUJEMY!.

 
 
18.06.2024
 
Zajęcia będą się odbywać w pierwszym tygodniu lipca, codziennie, w godz. 9:00 – 15:00.
 

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat na półkolonie pod nazwą Tydzień Dobrej Nowiny, które rozpoczną się niedzielnym nabożeństwem 30 czerwca i zakończą także w niedzielę 7 lipca.

Zajęcia z dziećmi będą się odbywać w dni powszednie, od poniedziałku 1 lipca do soboty 6 lipca, w godz. 9:00 – 15:00.  Koszt udział jednego dziecka wynosi 350 zł (tyle samo, co w roku ubiegłym). W tej cenie mieści się wyżywienie, wszelkie atrakcje i wycieczki.

 
Wzorem lat ubiegłych, każdy dzień rozpoczyna się zajęciami w sali parafialnej. Są one wypełnione śpiewem, historiami biblijnymi, opowieściami misyjnymi, zabawami integracyjnymi, warsztatami plastycznymi.
Po obiedzie odbywają się wycieczki (w minionych latach np. na basen, do parku linowego, do wioski Słowian i Wikingów w Wolinie, do farmy trzciny Państwa Smolczyńskich w Rozwarowie). Fotorelacje z przebiegu TDN znajdują się na Facebooku Parafii.
 
Wszystkich Państwa zachęcamy do finansowego wsparcia półkolonii, tak abyśmy mogli, jako organizatorzy, zapewnić dzieciom jak najwięcej atrakcji i radości.
 
Każdy dzień zaczynamy o godz. 9:00, kończymy ok. 15:00 – będzie to zależeć od programu konkretnego dnia). W cenie są wszystkie atrakcje, wycieczki oraz wyżywienie. Jak zawsze będzie się dużo działo.
 
Serdecznie zapraszamy!