W piątek 19 stycznia w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się „Spotkanie Czterech Świec” –  wiernych czterech kościołów: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, prawosławnego i ewngelicko – augsburskiego, aby kolędować w wielu językach, poznając jednocześnie zwyczaje i tradycje czterech wyznań.
 
Ta niezwykła inicjatywa łączy różnych wyznaniowo mieszkańców Trzebiatowa. To piękna okazja, by lepiej się poznawać, integrować, uczyć od siebie nawzajem.
 
W ubiegłym roku, po trzech latach „covidowej” przerwy, powróciliśmy do Trzebiatowa z przedstawieniem  „Świąteczna ulica” – w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży. Niestety, tegoroczne spotkanie Czterech Świec wypadło w okresie zimowych ferii, dlatego nie mogliśmy zaprezentować świątecznego musicalu  „Nauczmy się żyć obok siebie”, które tak poruszyło publiczność podczas szczecińskich obchodów Święta Epifanii.
 
W tym roku naszą parafię reprezentował w Trzebiatowie  ks. proboszcz Sławomir Janusz Sikora, który opowieścią o Nadziei i grą na handpanie zaciekawił zebraną publiczność i zabrał ją w niezwykłą podróż.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, za to niezwykłe doświadczenie bycia razem oraz ciekawe rozmowy już po oficjalnej części Spotkania. Ogromną wdzięczność okazujemy organizatorom, którzy co roku podejmują wyzwanie i oddają swój czas i serce, by ta wyjątkowa inicjatywa była kontynuowana!

Organizatorami Spotkania był Trzebiatowski Ośrodek Kultury oraz parafie: rzymskokatolicka, ewangelicko – augsburska, prawosławna i greckokatolicka.

Patronat medialny: TVP 3 Szczecin, Radio Szczecin, Polskie Radio Koszalin, Visit Mrzeżyno, „Gryfickie Echa”, „Trzebiatowska Gazeta Regionalna”, Super Portal 24, Tygodnik Regionalny ECHO. Spotkanie prowadziła Anna Rzepecka.

 

Trzebiatowski Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje wszystkim występującym zespołom, oraz osobom, które przygotowały poczęstunek.

 

 
Zdjęcia: Trzebiatowski Ośrodek Kultury