23 kwietnia 2017 w Lasku Arkońskim odbył się XI Ekumeniczny Bieg Charytatywny.  W tym roku biegaliśmy pod hasłem „Biegnij dla Victorii”, dla dziewczynki która urodziła się z obustronną deformacją nóg. Jedyną szansą na uratowanie nóg Victorii przed amputacją jest kosztowna operacja.  Udało nam się zebrać 5 924,00 zł. Bardzo dziękujemy!

W biegu na 200 m brało udział ok. 40 maluchów (do 7 lat), w biegu na 1 700 m brało udział 25 zawodników (szkoła podstawowa), w biegu na 5 km brało udział w sumie 137 zawodników w tym: UWAGA 70 kobiet i 67 mężczyzn.

W poszczególnych kategoriach wyniki były następujące:
W biegu na 1700 m:
dziewczynki:
1. Wiktoria Rympel
2. Marianna Ciurzyńska
3. Marysia Dziadecka
chłopcy:
1. Piotr Haduch
2. Krzysztof Haduch
3. Kacper Telej
W biegu na 5 km:
kobiety:
1. Agnieszka Olejniczak
2. Urszula Bukowska
3. Izabela Bochen
mężczyźni:
1. Wojciech Cieślukowski
2. Grzegorz Pluta
3. Janusz Żywicki

Najlepsi otrzymali nagrody, wśród pozostałych uczestników rozlosowaliśmy upominki. Każdy uczestnik biegu na 200 metrów otrzymał „pluszaka”.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym współorganizatorom biegu i ludziom oraz instytucjom, dzięki którym mogliśmy zorganizować imprezę bez żadnych (żadnych czyli 0,00 zł) kosztów organizacyjnych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu za udział, obecność, dobrą, życzliwą atmosferę i przekazane przez Was pieniądze na leczenie Victorii. Mamy nadzieję, że spotkamy się jesienią na XII Ekumenicznym Biegu Charytatywnym.
Niech Wam Pan Bóg błogosławi!