Rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży diecezji wrocławskiej odbyły się w Przesiece, w dniach 8-10 kwietnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Przepełnia nas wdzięczność, że było to możliwe, że znowu spotkaliśmy się realnie, osobiście, a nie tylko wirtualnie – na ekranach komputerów.

Jak przebiegały rekolekcje? Ich uczestnicy brali udział w zajęciach integracyjnych w dwóch blokach tematycznych zatytułowanych „Jezus żyje”. Poza rozmowami na temat wiodący, zajęcia wypełnione były zabawami, graniem scenek, śpiewem i pracami plastycznymi. Ciekawie wypadły warsztaty z dziennikarstwa oraz z robienia kubków, bransoletek, lampionów i witraży. Jedno ze spotkań nosiło tytuł „Ty, który miliony gwiazd zapaliłeś”. Odbywały się też  spacery po okolicznych lasach – łącznie z bitwą na śnieżki; był poranny fitness i popołudniowe ognisko. Rozegrane zostały także mecze piłki nożnej i siatkówki, a wieczory wypełniały gry planszowe. Rekolekcje zakończyły się nabożeństwem w kościele  w  Cieplicach.

Dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy wrócić do Przesieki, by odbudowywać bezpośrednie kontakty i relacje, dziękujemy za ten wspólny czas!