Adwent jest również czasem szczególnego spotkania młodzieży. Do Szczecina przyjeżdżają młodzi ludzie z Diecezji Wrocławskiej, choć zdecydowaną większość uczestników stanowią „gospodarze”.

Weekend rozpoczął się od comiesięcznego Wieczornego Nabożeństwa Piątkowego, w czasie którego śpiew prowadzą Agnieszka i Piotr Kupscy oraz ks. Sławomir Sikora, który wygłosił również kazanie. Wieczorno – nocny program to były przede wszystkim zabawy integracyjne oraz tradycyjny już turniej w fifę na konsolę.

Sobota była bardzo intensywna. Najpierw odbyły się warsztaty, których głównym motywem był stół. Było to przygotowanie do wieczornego spotkania. Młodzież uczyła się współpracować ze sobą w Escape Roomie, uczestniczyła w jarmarku adwentowo – świątecznym na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Koniec dnia zwieńczyła wspólnie przygotowana kolacja. Refleksjami adwentowymi podzielił się nowy Duszpasterz Młodzieżowy Diecezji Wrocławskiej ks. Paweł Meler, śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie spontanicznie powstałego zespołu: Sandra Żurawicz gitara, ks. Paweł Meler fortepian i ks. Sławomir Sikora cajon. Atmosferę wspólnoty podkreślała chwila dzielenia się opłatkiem.

Młodzież zakończyła swój Weekend niedzielnym nabożeństwem w Kościele Świętej Trójcy w Szczecinie, które poprowadziła dk. Izabela Sikora oraz ks. Paweł Meler, który wygłosił kazanie. Ks. Sikora prowadził nabożeństwo w Trzebiatowie.