W okresie Adwentu w Szczecinie odbyły się trzy spotkania: 9 grudnia – spotkanie adwentowe dla młodzieży, 16 grudnia –  dla wszystkich parafian, a 17 grudnia – spotkanie dla grupy niemieckojęzycznej.
10 grudnia w Trzebiatowie, a 17 w Kłodzinie – także  odbyły się spotkania adwentowe, podczas których wspólnie śpiewano pieśni, rozmawiano, a ksiądz wygłosił rozmyślania. W  Kłodzinie, jak co roku, spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej.

Główną treścią tego okresu roku liturgicznego jest czuwanie, czyli modlitewne skupienie, refleksja nad obietnicami Boga, przypominanie sobie prawdy o ponownym przyjściu Chrystusa. Chrześcijanin, szczególnie ten żyjący w diasporze, w swoim duchowym życiu doświadcza osobistego, samotnego boju. Dlatego właśnie te adwentowe spotkania cieszą się takim zainteresowaniem. Oto przy wieńcu nie muszę być sama (sam), mogę spotkać tam moje Siostry i Braci w Chrystusie. Tymczasem Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z czasem spędzanym z rodziną. Dla wielu z nas parafia jest jak drugi dom, dlatego zanim usiądziemy do wigilijnego stołu, chcemy uczestniczyć w nabożeństwie i stamtąd zabrać światło – symbol narodzonego Zbawiciela, do naszej rodzinnej codzienności.