W dniach 21-23 września 2018 r. w Świdnicy odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. Uczestniczą w nim młodzi ewangelicy z całej Polski.
– To przede wszystkim spotkanie, okazja do poznania się młodych ewangelików, zwłaszcza z niewielkich parafii diasporalnych – mówi ks. Paweł Meler, duszpasterz młodzieży diecezji wrocławskiej KEA. – Oprócz wątku integracyjnego równie istotny jest przekaz związany z tekstami biblijnymi, z wartościami, które są dla nas życiowym drogowskazem.
Zjazdy odbywają się od kilkudziesięciu lat, zawsze w miastach, w których są parafie ewangelickie. Zawsze towarzyszy im przewodnie hasło.  Tegoroczne motto „Zainspiruj się!” nawiązuje zarówno do Biblii, jak i do miejsca zjazdu.
– Kościół Pokoju ma tak fascynującą historię, że idealnie wpisuje się w te słowa – dodaje ks. Meler.
Podczas zjazdu planowany jest koncert zespołu October Light z Chorwacji, występ grupy NiemaGOtu, prezentującej pełną duchowości i energii muzykę nawiązującą do Biblii oraz spektakl teatralny „Pasja” w wykonaniu Stowarzyszenia „Sztukmisja” z Wisły.
W programie są również seminaria z wykładowcami Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej z Wrocławia, warsztaty konserwatorskie i pieczenia pierników oraz projekcja laserowa.
Zjazd zakończy się uroczystym nabożeństwem 23 września o g.10 w Kościele Pokoju w Świdnicy.
Organizatorami Zjazdu są: Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży Ewangelickiej, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy oraz Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Wrocławskiej.

Źródło: Strona internetowa Kościoła Pokoju w Świdnicy – otwórz link