Setki uczestników, dzieci i dorosłych, serdeczna atmosfera. W niedzielę 28 października, odbył się XIV Ekumeniczny Bieg Charytatywny.  Wszyscy biegli dla Ani, młodej kobiety, która nagle zachorowała, a teraz walczy o powrót do zdrowia, do rodziny, męża, córeczki.
28 października na rehabilitację Ani Figas Jóźwiak zabrano ponad 18 tysięcy złotych!

Głównym organizatorem biegu jest parafia ewangelicka w Szczecinie, choć osobą najbardziej zaangażowaną, której poświęcenia i oddania dla organizacji kolejnych biegów nie sposób przecenić, jest proboszcz Parafii, pastor Sławomir Sikora. Dzięki jego pracy wiele osób może poczuć radość robienia czegoś ważnego dla drugiego człowieka.

Katarzyna Ciurzyńska, współorganizatorka biegu, podzieliła się tą radością na facebook’u:
„Ściska mnie za gardło, jestem tak szczęśliwa… w tym szalonym życiu, w tym pędzie nie wiadomo gdzie i po co, cieszę się, że jestem gdzie jestem! Poznałam cudownych ludzi i poznaję każdego dnia kogoś wartościowego, kogoś kto wnosi do mojego życia coś ciekawego. Ks. Sławek Sławomir Sikora kilka lat temu rozpoczął coś pięknego, zasiał ziarenko dobra. Dziś z tego ziarenka, to gigantyczne dobro!!! Tak miało być… Ludzie Wy uważajcie, bo ks. Sławek zaraża dobrem!!! 😀 Wczoraj na biegu padł rekord zbiórki: 18 tys. 306 zł i 70 gr!!!  Wszystko to, bo kiedyś jeden człowiek postanowił zasadzić ziarenko dobra!
Aniu wczorajszy dzień był Twój!!!! Myślę, że poczułaś tą pozytywną energię od tych ludzi na Arkonce. Wszyscy biegli dla Ciebie!!! Cieszę się, że mogę być częścią tego dobra! Jestem wzruszona, szczęśliwa i dumna… 🙂  Dziękuję!!!”

Zobacz więcej