W sobotę 8 grudnia odbyło się Parafialne spotkanie adwentowe. Przy wieńcu, z wciąż jedną jeszcze zapaloną świecą, spędziliśmy wspaniały czas we wspólnocie. Śpiew, Boże Słowo i modlitwa łączą nas i budują duchowo, a rozmowy przy tak pięknie i pysznie zastawionym stole – zbliżają do siebie i wzmacniają. Dobrze jest w takiej atmosferze spędzać czas oczekiwania …

Spotkanie adwentowe poprowadził ks. Sławomir Sikora, który opowiedział także o uroczystości poświęcenia Cerkwi Greckokatolickiej w Trzebiatowie, która miała miejsce rankiem tego samego dnia. Proboszcz poinformował również, że na jego ręce Parafia Greckokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela  przekazała szczególne podziękowania dla naszej parafii za udostępnienie, na czas remontu ich cerkwi, naszego kościoła w Trzebiatowie, by mogli tam odprawiać nabożeństwa.