Drodzy Parafianie,
chciałem Wam z głębi serca podziękować za to, że dziś zamiast tradycyjnie wypełnionego Kościoła Świętej Trójcy (a w niedzielę jest zwykle ok. 100 osób) nikt nie przyszedł. Dziękuję Wam za Waszą odpowiedzialność i dostosowanie się do nowej sytuacji. Dziękuję również za wzajemne przekazywanie informacji o odwołanym nabożeństwie. To było budujące, kiedy wczoraj dzwoniłem do starszych parafian, a oni odpowiadali, że już wiedzą, bo ktoś już był z nimi w kontakcie. Dziękuję Wam za to. Jednocześnie zachęcam do organizowania nabożeństw domowych, do przyłączania się do oglądania (przeżywania) nabożeństw telewizyjnych lub internetowych. Dziś o 21.00 zachęcam do wspólnej modlitwy w naszych domach.
Miałem wydrukowaną na dziś modlitwę „Oddanie się Opatrzności Bożej”, której nauczyłem się w czasie pielgrzymki do Ziemi Świętej.

„Boże mój! Nie wiem, co mnie dzisiaj czeka. Tyle tylko wiem, że mnie nic nie spotka, czego byś Ty pierwej nie przewidział, nie dopuścił lub nie rozkazał od wieków: to mnie uspokaja. Uwielbiam Twoje odwieczne i niedościgłe wyroki, skłaniam czoło stojąc z jak największą pokorą przed obliczem Twoim, wielbię miłość i dobroć Twoją ku mnie. Wszystko przyjmuję, ze wszystkiego złożę Ci ofiarę i połączę ją z ofiarą Jezusa Chrystusa, Zbawiciela mojego. Proszę Cię tylko w Imię Jego i przez Jego nieskończone zasługi o cierpliwość w przeciwnościach moich i o zupełne posłuszeństwo woli Twojej we wszystkim. Amen”.

ks. Sławomir Sikora