W sobotę, 13 maja, zapraszamy na Europejską Noc Muzeów u luteranów. W programie:
 
 • W neogotyckich, wyjątkowych wnętrzach kościoła na organach firmy Schlag und Söhne – o najbardziej romantycznej i głębokiej barwie na całym Pomorzu Zachodnim, zagra dr Agnieszka Roguska. Usłyszą Państwo utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz innych kompozytorów, w tym związanych z Pomorzem.
 • W prezbiterium będzie można zachwycić się niezwykłym obrazem Jezusa w Getsemani namalowanym przez wyjątkowego artystę, który w ostatnim etapie swojego życia związany był ze Szczecinem: Henryka Osten-Ostachiewicza! Podświetlimy go dla Państwa, ponieważ kryje on niezwykłą malarską zagadkę, którą łatwiej rozwiązać przy dobrym oświetleniu! Uwaga! Obraz skrywa coś, czego nie widać na pierwszy rzut oka! Co to za tajemnica? Przyjdźcie sprawdzić!
 • Usłyszą Państwo niezwykłe historie związane z faktem, że w tym roku obchodzimy 500-lecie Reformacji w Szczecinie! Kto to był Paul von Rode? Co zrobił właśnie na Łasztowni w 1523r? Będzie doskonała okazja, by się dowiedzieć!
 • Dla wielbicieli ciekawostek i tajemnic będzie o zaginionych elementach wyposażenia kościoła, o tym, dlaczego to drugi budynek sakralny w tym samym miejscu….czyli jakie tajemnice kryją fundamenty i mury budowli, którą dziś widzimy i co się stało z pierwszym kościołem?! Jaka legenda związana jest z tym miejscem? Kim była Gertruda? Co kryją ściany korytarza prowadzącego na empory?
 • Czy wiedzą Państwo, że architektem obecnego Kościoła Świętej Trójcy jest nie kto inny, jak sam Wilhelm Meyer-Schwartau? To już wystarczający powód, by mieć pewność, że jest i będzie pięknie!
 • Od kilku lat na terenie parafii stoi Stella Tolerancji. Czym jest i co symbolizuje? Będzie okazja się dowiedzieć!
 • Specjalnie dla Państwa rozstawiliśmy ponownie wystawę fotograficzną Andrzeja Łazowskiego TOleRAnCJA, którą będzie można zobaczyć podczas zwiedzania!
 • W sali Domu Bonhoeffera, tuż obok Kościoła, będą mogli Państwo zobaczyć prezentację multimedialną i wysłuchać opowieści o historii parafii na Łasztowni.
 • Przed kościołem na terenie ogrodu czekać będą na zwiedzających osoby, które tworzą atmosferę tego miejsca na co dzień. Zaproponują bezpłatny poczęstunek: kawę, herbatę i ciasto oraz miłą rozmowę!
 • Na program „Nocy Muzeów u luteran” składają się półgodzinne, powtarzające się moduły, Czekamy na Państwa od godz. 18:00 do północy!
 • Zapraszamy do zaglądania na nasz profil na Facebooku w tym tygodniu! Będą się tam pojawiać zajawki tego, co dla Państwa przygotowujemy! Zapraszamy serdecznie do jedynego obecnie w Szczecinie kościoła ewangelickiego oraz jedynego obiektu sakralnego  na Łasztowni. Tutaj bije nowe serce miasta!

Johann Sebastian Bach i jego żona Anna Magdalena także zapraszają na Noc Muzeów do naszej parafii. Proponują zwiedzanie kościoła i muzykę organową lipskiego kantora! Wśród naszych gości spodziewamy się miłośników baroku „Metrum” – szczecińskiej grupy rekonstrukcyjnej, która propaguje barokowy styl.