W dniach od 10 do 11 marca 2018 r. odbyły się w Karpaczu Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne dla kobiet pod hasłem: „Życie nie jest problemem do rozwiązania, tylko rzeczywistością do doświadczenia” – o  uczuciach, emocjach i doświadczaniu rzeczywistości na podstawie historii pasyjnej. Na spotkanie przybyło ponad 60 pań z różnych parafii diecezji wrocławskiej.

W tym roku skupiłyśmy się na roli emocji, które towarzyszą nam w różnych sytuacjach życiowych. Podstawą do rozważań i prac w grupach były fragmenty Ew. Jana.  Na ich podstawie analizowałyśmy emocje i uczucia towarzyszące Jezusowi Chrystusowi w ostatnich chwilach Jego życia, a także innym bohaterom tych historii, którzy towarzyszyli Jezusowi. Naszą uwagę przykuły zwłaszcza postaci: Marii Magdaleny, Marii matki Pana Jezusa, Marii z Betanii, Marty, a także Judasza, Łazarza i Piotra.

W tym roku dopisała nam pogoda, a zajęcia upłynęły w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Szczególne podziękowania należy skierować Bogusławie Pech za zorganizowanie rekolekcji, dk. Izabeli Sikorze za prowadzenie spotkania i Agnieszce Kupskiej za oprawę muzyczną. Cieszymy się również, że w sobotę odwiedził nas zwierzchnik diecezji wrocławskiej ks. bp Waldemar Pytel. Pozdrowił nas i podzielił się refleksjami odnośnie omawianego tematu oraz wręczył każdej z uczestniczek różę z okazji Dnia Kobiet. W niedzielę uczestniczyłyśmy w nabożeństwie, w czasie którego kazanie wygłosił gospodarz parafii Wang, ks. radca Edwin Pech.

Uczestniczki Rekolekcji