W niedzielę, 24 lutego o godz. 11.15 w sali koncertowej  kościoła ewangelickiego Świętej Trójcy na Łasztowni odbędzie się koncert fortepianowy Aleksego Kornicza na rzecz zbiórki dla 13-letniej Majki – podopiecznej Fundacji Dzieciom – Zdążyć z Pomocą.   

Maja Wójcik cierpi na padaczkę lekooproną. Trwa akcja gromadzenia środków na operację dziewczynki w niemieckim szpitalu  Schon Klinik  Vogtareuth. Maja jest po wstępnej wizycie w klinice, podczas której wykryto u niej „ogniskową dysplazję korową prawego płata skroniowego”. Podczas drugiej wizyty, która ma się odbyć na przełomie marca i kwietnia, planowana jest szczegółowa diagnostyka przedoperacyjna.  Bliscy dziewczynki proszą o przekazywanie 1% na konto Mai, prowadzone przez Fundację Dzieciom – Zdążyć z Pomocą, dzięki czemu możliwe będzie sfinansowanie leczenia Majki. 

Utwory Fryderyka Chopina i Grażyny Bacewicz zagra na fortepianie szczecinian, Aleksy Franciszek Kornicz. Pianista urodził się w 1993 roku. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie w klasie Urszuli Szyryńskiej. Edukację kontynuował w OSM I i II stopnia  w Gdańsku w klasie Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej i Andrzeja Artykiewicza. W 2012 roku rozpoczął studia w Royal College of Music w klasie Niela Immelmana. Ukończył je w 2016 roku.

Aleksy Franciszek Kornicz jest laureatem wielu konkursów: zajął I m-ce w konkursie kameralnym w Gdyni (2009r.), zdobył wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (2010 r.), II m-ce na Konkursie Kameralnym w Gdyni (2011 r.), II miejsce na Appelbe Piano Prize w Londynie (2015). Koncertował m.in. w Szczecinie (Filharmonia Szczecińska, Zamek Książąt Pomorskich), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Ratusz Staromiejski), Londynie (Royal Albert Hall, Victoria and Albert Museum), w Cambridge (University of Cambridge), w Niemczech, Finlandii, na Tajwanie i we Włoszech. Jest wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Szczecina oraz Rotary Club Szczecin.

Serdecznie zapraszamy!