Jak co roku w okresie pasyjnym odbyły się w Karpaczu rekolekcje* dla kobiet z diecezji wrocławskiej. Wśród uczestniczek były parafianki ze Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia, Świdnicy, Wałbrzycha, Lubania oraz z Karpacza.

Temat tegorocznych rekolekcji to: ”Rozmowa: dialog serca z sobą, bliźnim, Bogiem”, a zajęcia prowadziła Lucyna Żak ze Świdnicy.  Na początku odkryłyśmy na nowo jak potężną siła w życiu człowieka jest modlitwa. Jest to szczególny czas naszej rozmowy z Bogiem podczas której możemy  wielbić, przepraszać, dziękować i prosić.

Prowadząca podzieliła się przemyśleniami na temat tego, jak ważny jest czas na spotkanie z Bogiem, drugim człowiekiem, ale również z samym sobą. Uświadomiłyśmy sobie, że najtrudniej jest wygospodarować czas dla samej siebie. A przecież tak bardzo go potrzebujemy. Przyglądałyśmy  się też własnemu odbiciu w lustrze, aby opisać  postać, którą ujrzałyśmy. Był to pierwszy krok w kierunku spotkania z samą sobą.
W części warsztatowej miałyśmy okazję przeanalizować fragmenty z Biblii, przedstawiające rozmowy Pana Jezusa z różnymi osobami. Stanowiło to podstawę do przemyśleń, w jaki  sposób prowadzimy rozmowy z drugim człowiekiem w różnych sytuacjach życiowych np. gdy jesteśmy atakowani, gdy przeżywamy smutek lub radość. Dałyśmy upust swoim talentom aktorskim przedstawiając krótkie scenki, których kanwą były losowo wybrane rekwizyty.
Rekolekcje zakończyły się niedzielnym nabożeństwem prowadzonym przez ks. Edwina Pecha, dk. Izabelę Sikorę i Lucynę Żak, która oparła kazanie na fragmencie ewangelii mówiącym o Panu Jezusie jako chlebie żywota.
Za logistykę rekolekcji, jak każdego roku, odpowiedzialna była Bogusława Pech, a w śpiewie prowadziła nas Agnieszka Kupska, za co serdecznie im dziękujemy. W tym roku w czasie spotkania towarzyszyła nam ekipa telewizyjna

Tekst: Bogumiła Pech

*Rekolekcje, to okres poświęcony odnowie duchowej; odbywają się w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocy, tj. w czasie pasyjnym oraz Święta Bożego Narodzenia, tj. w adwencie.