W weekend przed niedzielą Judica, w dniach 5-7 kwietnia 2019 roku, odbyły się  tradycyjne rekolekcje* pasyjne dla dzieci i młodzieży Diecezji Wrocławskiej. Młodzi uczestnicy z całej diecezji, podobnie jak w latach poprzednich, spotkali się w Przesiece. Program tegorocznego spotkania oparty był na historii trzech starotestamentowych postaci: Józefa, Dawida i Daniela. Na tej podstawie około setki uczestników odkrywało szczególne pasyjne znaczenie przebaczenia, Bożych darów oraz zwycięstwa. Praca odbywała się w trzech grupach, a każda z nich realizowała specjalnie dostosowany do wieku program.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jeleniej Górze – Cieplicach (organizator wydarzenia), zadbała również o specjalne atrakcje, które urozmaiciły rekolekcje, a także pozwoliły w pełni wykorzystać walory górskiego krajobrazu oraz piękną, słoneczną pogodę. Dzieci i młodzież mogli być świadkami doświadczeń prowadzonych w oparciu o treści biblijne, mogli spotkać się z Marcinem Lutrem, uczestniczyć w warsztatach dekupażu (zdobienie papierem), wykonać swoją własną pasyjną świecę, czy doświadczyć nocnego zwiedzania parku w Bukowcu z pochodniami.
Rekolekcje zakończono nabożeństwem w cieplickim kościele Zbawiciela, które współtworzyli wszyscy uczestnicy. Kazanie na zakończenie rekolekcji wygłosił ks. Paweł Meler – Duszpasterz Młodzieży Diecezji Wrocławskiej.

Tekst: ks. Sławomir Sikora

*Rekolekcje to okres poświęcony odnowie duchowej; odbywają się w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocy, tj. w czasie pasyjnym oraz Święta Bożego Narodzenia, tj. w adwencie.