W piątek, 17 maja, o godz. 19 w naszym luterańskim kościele Świętej Trójcy na Łasztowni odbędzie się koncert islandzkiego duetu Funi oraz zespołu Szczecin Vocal Project

Zespół Szczecin Vocal Project działa od 2013 roku pod skrzydłami Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Repertuar zespołu odwołuje się do tradycji muzycznych miasta i dawnej Pomeranii na przestrzeni wieków minionych i przywraca pamięć o osiągnięciach szczecińskiej szkoły kantatowej. W skład zespołu wchodzą wybrani szczecińscy wokaliści, a pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym zespołu jest Paweł Osuchowski. SVP stale koncertuje z zespołami Consortium Sedinum i Orkiestrą Famd.pl występując na festiwalach w kraju i za granicą.

Koncert jest biletowany.

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej w swoim programie nawiązuje do dziedzictwa europejskiej muzyki wieków minionych. Fundacja została powołana do życia przez organistkę i klawesynistkę Urszulę Stawicką w 2008. Celem fundacji jest upowszechnianie wiedzy o muzyce dawnej ze szczególnym uwzględnieniem ziem Pomorza Zachodniego. Głównym zadaniem fundacji jest wspieranie działań kulturalnych, edukacyjnych i naukowych.

Media o koncercie