W niedzielę, po nabożeństwie, w ramach pikniku parafialnego z okazji Dziękczynnego Święta Żniw, w naszym Domu Parafialnym odbyło się spotkanie z Andrzejem Łazowskim, autorem albumu „Portrety Szczecinian”. Wśród ponad 500 portretów znalazły się zdjęcia naszych duchownych i kilkorga parafian.

„Portrety Szczecinian” Andrzeja Łazowskiego ukazały się  z okazji 25-lecia jego pracy twórczej.

Na album składa się kolekcja fotograficznych portretów osób znanych i popularnych oraz „zwykle niezwykłych”. Sportretowani tworzą krajobraz miasta. Portrety powstały w latach 1995-2020. Publikacja została przyjęta z wielkim zainteresowaniem.

Jedno ze spotkań promujących wydawnictwo, odbyło się w niedzielę, 25 września, w naszym domu parafialnym.

Andrzej Łazowski,  artysta-fotografik, działacz społeczny i kulturalny; wydawca. Urodził się w 1973 r. w Szczecinie. Od 1988 r. na stałe związany z fotografią. Studiował w Szkole Fotografii Profesjonalnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom w pracowni prof. Stefana Wojnickiego oraz ASP na Wydziale Komunikacji Multimedialnej, dyplom w pracowniach K.J. Baranowskiego i A. Florkowskiego.  Współtwórca Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość; od 2008 członek Instytutu Niemiec i Europy Północnej. Od 1997 roku prowadzi pracownię fotograficzną w Kamienicy Artystycznej – Lenartowicza 3-4 w Szczecinie. Zajmuje się fotografią reklamową i artystyczną.