Światowy Dzień Modlitwy to szczególne nabożeństwo przygotowane przez kobiety różnych wyznań z całego świata. W tym roku liturgię opracowały kobiety z Tajwanu.
Podczas szczecińskiego spotkania mogliśmy dowiedzieć się o tym państwie z wyświetlonego i zmontowanego na tę okazję filmu. Pod koniec zaprezentowane zostało przesłanie obrazu, który nam w tym roku towarzyszył. Na ołtarzu były orchidee i lilie, dominowały kolory: żółty, zielony, niebieski i biały, które zdobiły nie tylko ołtarz, ale każda ze współprowadzących miała wstążki w tych barwach.
Nabożeństwo było tak przygotowane, żeby każdy mógł się odnaleźć, niezależnie od wieku i płci! Po dialogowym kazaniu dzieci pisały listy wdzięczności i ozdabiały je kwiatami, a pozostałe osoby brały udział w dalszej części liturgii, podczas której odczytane zostały między innymi listy do tajwańskich kobiet.
Dziękujemy również za energiczną i radosną oprawę muzyczną! W sposób szczególny wyrażamy wdzięczność paniom, które współprowadziły spotkanie z kościołów: ewangelicko-metodystycznego, rzymskokatolickiego, zielonoświątkowego oraz naszego, luterańskiego.
To był piękny czas, zakończony spotkaniem przy kawie, herbacie i słodkościach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz uczestnikom!
Ks. Izabela Sikora