W niedzielę 27 października 2019 odbył się już XVI Ekumeniczny Bieg Charytatywny. Tym razem wspieraliśmy szcześcioletniego Marka, który choruje na raka pnia mózgu. Jednocześnie bieg dedykowaliśmy śp. Jarkowi i Jego najbliższym. Póki tliła się nadzieja, chcieliśmy ją chwytać razem z Wami…Naszym biegiem wyrażamy wsparcie i łączymy się ze wszystkimi osobami zmagającymi się z chorobą nowotworową i ich rodzinami. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wsparcie organizacyjne, dzięki któremu nasze biegi odbywają się bez żadnych kosztów, ponieważ wszystko otrzymujemy za darmo, a dzięki temu wszystkie zebrane środki finansowe trafiają do osoby, dla której organizowany jest bieg. W sposób szczególny dziękujemy biegaczom za udział i za Wasze wielkie serca.

„Lecz ci, którzy ufają Panu, odnawiają siły, unoszą się na skrzydłach jak orły, biegną bez zmęczenia, podążają bez znużenia”. Iz 40,31

W imieniu Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Szczecinie oraz wszystkich współorganizatorów dziękujemy za udział w XVI Ekumenicznym Biegu Charytatywnym na 5 km „Biegnij dla Marka – pamięci Jarosława Prymaczuka”.
Kto biegnie ma czasem wrażenie, jakby unosił się na skrzydłach. Innym razem nogi jak ołowiu, poczucie bezsilności. W życiu podobnie. Mareczkowi choroba podcięła skrzydła, dziś Ty jak anioł, co sprawia, że choć na moment lepiej, a nadzieja przecież to siła, co serce wznosi w górę jak orzeł.
Życzymy odnawiającej się życiowej siły, dobrych ludzi na biegowych i życiowych ścieżkach, podążania bez znużenia do spełniania marzeń, wyznaczonych celów i otwartego serca, aby umieć przystanąć przy drugim człowieku, potowarzyszyć mu w jego wędrówce, nacieszyć się jego obecnością, a jak trzeba, tak jak dziś, podnieś jego skrzydła. Niech dobry Bóg Ci błogosławi!

ks. Sławomir Sikora