Przed nami wydarzenie, na które z powodu pandemii czekaliśmy ponad dwa lata! Międzynarodowe Dni Bonhoefferowskie miały miejsce po raz ostatni w czerwcu 2019 roku. Pandemia bezlitośnie wymusza zmiany w planach, dlatego tegoroczne  Dni – będziemy przeżywać w październiku

Spotkamy się w sobotę, 16 października w Ogrodzie Ciszy i Medytacji im. ks. Dietricha Bonhoeffera w Zdrojach, w miejscu upamiętniającym istniejące tu w latach 1935-37 Seminarium Kaznodziejskie, w którym Bonhoeffer  kształcił luterańskich teologów w duchu sprzeciwu wobec nazistowskiej władzy.  Tutaj o godz. 10 odbędzie się nabożeństwo.

Po nabożeństwie zapraszamy na kawę i ciasto, które podamy na terenie naszej parafii, w Centrum im. ks. Dietricha Bonhoeffera – w sali parafialnej i wirydarzu.

Po tym w kościele odbędą się wykłady: współczesnego artysty dr hab Daniela Rycharskiego oraz popularyzatora myśli Bonhoeffera – Wilfrieda Schulza.

Między wykładami planowana jest projekcja  filmu Andrzeja Łazowskiego „Tolerancja” , powstałego na bazie otwartej w 2019 roku wystawy pod tym samym tytułem. Dopełnieniem będzie prezentacja katalogu wystawy. Uczestnicy Dni Bonhoefferowskich otrzymają promujące to wydarzenie, okolicznościowe koszulki.

Na koniec czeka nas prawdziwa uczta dla ucha: koncert muzyki sakralnej „Renesans Reformacji” w wykonaniu znakomitego Konsortu Renesansowych Fletów Poprzecznych „La Viva Fiamma”.

Zorganizowanie tegorocznych Dni pamięci Dietricha Bonhoeffera możliwe jest dzięki  finansowemu wsparciu ze strony: Unii Europejskiej – ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg VA; Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Północnych Niemiec; Urzędu Miasta Szczecin oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście!
Dziękujemy!